Covid - 19

Horečka, kašel, únava, pozitivní test na Covid 19 … a co teď?

Máte-li příznaky infekce, není nutné se do ordinace objednávat, přijďte mezi 8 – 10h ráno.  Věřte, že mnohé choroby se prostě po telefonu diagnostikovat nedají a návštěva v ordinaci je nutná. Vyřešíme otázky ohledně pracovní neschopnosti. 

  1. Domácí péče: Při mírných příznacích zůstaňte doma, odpočívejte a dbejte na dostatečnou hydrataci a správnou výživu.
  2. Hygiena: Pokračujte v dodržování dobré hygieny, včetně pravidelného mytí rukou a krytí úst a nosu při kašli nebo kýchání.
  3. Omezení kontaktů: Snažte se omezit kontakt s ostatními lidmi, zejména s rizikovými skupinami, jako jsou starší osoby nebo jedinci s chronickými onemocněními.
  4. Opatrnost i po uzdravení: I po uzdravení si dejte pozor na příznaky a buďte opatrní, abyste minimalizovali riziko přenosu na ostatní.
  5. Očkování: Zvažte možnost očkování, pokud to doporučují zdravotní odborníci, aby jste minimalizovali riziko závažného průběhu nemoci.

Posilovací dávky jsou doporučovány všem, komu uplynulo 5 měsíců (u vakcíny Janssen 2 měsíce) od ukončení základního očkovacího schématu, a posilovací dávka je pro něho schválena (nyní pro starší 12 let). Zvláště doporučována je pak zejména však lidem ve věku nad 50 let a osobám s vysokým rizikem nákazy nebo závažného průběhu nemoci covid-19.

Pamatujte, že i když se Covid mění v běžné onemocnění, je stále důležité respektovat a dodržovat aktuální rady od zdravotních autorit, které se mohou měnit v závislosti na vývoji situace.